VAIRAVIMAS NEBLAIVIAM,  ADMINISTRACINĖ IR BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ UŽ VAIRAVIMĄ NEBLAIVIAM,  ALKOBLOKAS, LAIDAVIMAS, TEISTUMO IR BLOGIAUSIŲ PASEKMIŲ IŠVENGIMAS.

Labas žmogau, galimai mūsų būsimas kliente …

Jeigu Tamsta skaitote šį straipsnį, kurį asmeniškai, vadovaudamasis realia ir ilgamete teisine praktika parengė UAB “Teisės sprendimai” vadovas, tuomet rekomenduoju neskubant perskaityti šį straipsnį iki galo.

Šiame straipsnyje bus aptariami administracinės ir baudžiamosios teisės aspektai, susiję su transporto priemonių vairavimu esant neblaiviems.

Straipsnis parengtas remiantis realia ilgalaike teisine praktika, kuomet mes sugebėjome padėti ne dešimtims, o šimtams mūsų klientų.

UAB “Teisės sprendimai” teisininkai, kurie turi daugiau kaip 25 metų teisinio darbo patirtį ir specializuojasi teisinės pagalbos vairuotojams srityje, glaudžiai bendradarbiauja su kompetentingais advokatais ir advokatų padėjėjais, labai pasistengs Jums paprastai ir išsamiai paaiškinti KĄ DARYTI, JEIGU VAIRAVOTE TRANSPORTO PRIEMONĘ BŪDAMAS NEBLAIVUS IR ŠĮ FAKTĄ NUSTATĖ POLICIJA, nes visų pirma būtina žinoti ne tik savo teises, pareigas, bet ir tai, kokia atsakomybė Jums gresia.

Visų pirma būtina atskirti administracinę atsakomybę nuo baudžiamosios atsakomybės (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės).

ADMINISTRACINĖ ATSAKOMYBĖ

Visų pirma pradėkime nuo to, kai Jus sustabdo policija ir įtaria, kad esate neblaivus. Jeigu pareigūnui kyla įtarimų, kad esate neblaivus ir jis  pareikalauja pasitikrinti neblaivumą alkotesterio pagalba – išvengti šios prievolės nepavyks, nes atsisakius tikrintis neblaivumą, toks atsisakymas bus vertinamas kaip vengimas. Ir kvalifikuojama (prilyginama) sunkiam girtumo (neblaivumo) laipsniui. Už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Nerekomenduojame siūlyti policijos pareigūnams kyšių. Ne tie 90-ieji laikai. Už kyšio siūlymą, ar davimą taip pat numatyta baudžiamoji atsakomybė. Policijos pareigūnai turi “body” vaizdo kameras, automobiliuose taip pat dažnai būna sumontuotos vaizdo kameros, apie kai kurias iš jų patys pareigūnai gali net nežinoti, todėl nerizikuoja. Dabartinių alkotesterių parodymų duomenys yra išsaugomi pačio alkotesterio atmintyje ir yra fiksuojami. Kai kuriais atvejais užfiksuoti rodmenys yra automatiškai perduodami į policijos padalinį. Dabar policija pakankamai gerai aprūpinta spec. technika, o patys alkotesteriai su metrologine patikra ir jų rodmenų praktiškai neįmanoma nuginčyti, ar ištrinti. Todėl net nemėginkite kaip nors apgauti alkotesterio.

Tiesa, turite žinoti, kad iki tikrinant Jus alkotesteriu turite būti apie 10 minučių nerūkęs, negėręs, bei nevalgęs, nes visi šie veiksniai gali nulemti rodmenis. Tokie paaiškinimai, kad vartojote vaistus nuo širdies, kuriuose yra etilo alkoholio, ar ką tik valėte automobilio stiklą naudodamas stiklo skystį ir pan. yra beprasmiški.

Jeigu nustatomas Jūsų neblaivumas – turite teisę paprašyti pareigūno, kad Jūsų neblaivumas būtų patikrintas pakartotinai, praėjus apie 10 minučių. Tačiau to pareigūnai daryti neprivalo, nebent neblaivumas labai nežymiai viršytų leistiną kiekį, arba būtų spręstinas klausimas ar nustatytas lengvas, ar vidutinis neblaivumo laipsnis (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės). UŽ IKI 1,5 PROM. YRA NUMATYTA ADMINISTRACINĖ ATSAKOMYBĖ, O JEIGU VIRŠ 1,5 PROM YRA NUMATYTA JAU BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ. TAI SVARBU.

Pradedantieji vairuotojai, kitaip vadinami “klevai” ir kai kurių spec. transporto vairuotojai apskritai turi būti blaivūs. Jiems numatyta atsakomybė ir iki 0,4 prom.

Būtina žinoti, kad dabar policijos pareigūnai po neblaivumo nustatymo alkotesteriu į gydymo įstaigą pažeidėjo neveža. Tokios praktikos jau seniai atsisakyta. Tačiau Jūs per vieną valandą laiko po protokolo surašymo turite teisę savarankiškai nuvykti į gydymo įstaigą alkoholio kiekio kraujyje nustatymui. Bet jeigu Jūsų neblaivumas žymiai viršija alkotesteriu nustatytą leistiną ribą – vykti į gydymo įstaigą neverta. Kartais rezultatai būna ir blogesni, o jeigu ir nustatomas mažesnis kiekis – Teismai dažniausiai vadovaujasi pirminiais alkotesterio parodymais. Žinoma, galima teigti, kad nustatytas mažėjimas ir pan., tačiau paties Jūsų pažeidimo fakto nenuginčysite. Tokia yra realybė ir teisinė praktika.

Pasitaiko atvejų, kuomet policijos, ar kitų tarnybų pareigūnai iš karto (vietoje) surašo ir administracinio nusižengimo protokolą ir iš karto po protokolo surašymo priima nutarimą. Taip būti negali, nors tokių atvejų vis dar pasitaiko. Būtina žinoti savo teises :

LR ANK 577 str. 2 d. (Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo, jo teisės ir pareigos) “ 1. Administracinėn atsakomybėn traukiamu asmeniu laikomas asmuo, kuris įtariamas administracinio nusižengimo padarymu ir kuriam administracinio nusižengimo tyrimą atliekantis pareigūnas surašė ar turi surašyti administracinio nusižengimo protokolą. 2. Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo turi šias teises:1) susipažinti su bylos medžiaga; 2) dalyvauti nagrinėjant bylą žodinio proceso tvarka ir duoti paaiškinimus; 3) teikti raštu ar elektroninių ryšių priemonėmis paaiškinimus nagrinėjant bylą rašytinio proceso tvarka; 4) pateikti bylai reikšmingus dokumentus ir daiktus; 5) pareikšti prašymus ir nušalinimus; 6) naudotis teisine advokato ar kito įgalioto atstovo pagalba; 7) kalbėti gimtąja kalba arba ta kalba, kurią jis moka, ir naudotis vertėjo paslaugomis, jeigu nemoka lietuvių kalbos; 8) nustatyta tvarka skųsti priimtus procesinius sprendimus.”

Jūs turite teisę pateikti įrodymus, paaiškinimus, pasinaudoti advokato pagalbą ir pan. Pateikiamus dokumentus (jus charakterizuojančią medžiagą ir pan.) policija privalo priimti ir prijungti prie medžiagos ir šiuos dokumentus vertinti prieš priimant nutarimą. Tuo pačiu principu turi vadovautis ir Teismai. Tokius dokumentus individualizuodami Jūsų situaciją mes padėsime Jums surinkti ir pateikti. Tokie dokumentai dažnai turi įtaką nutarimo priėmimui ir veikos kvalifikavimui.

Pareigūnai po protokolo surašymo gali priimti papildomą sprendimą – nušalinti Jus nuo transporto priemonių vairavimo ir sprendimą sustabdyti teisę vairuoti transporto priemones. Tokie sprendimai, kaip atskiri dokumentai ne visada surašomi, tačiau tai gali būti nurodyta protokole. Tačiau jeigu to ir nėra nurodyta protokole – TEISĖS VAIRUOTI JŪS JAU NETURITE.

Dažnai vairuotojai daro klaidą ir supranta, kad iki nutarimo, ar teismo nutarties jie gali vairuoti. Taip nėra, nebent policija priimtų sprendimą, kad galite vairuoti iki galutinio Teismo sprendimo priėmimo.

Taigi, nustatytas Jūsų neblaivumas iki 1,5 prom. Surašytas ir įteiktas protokolas. Jūs pasimetęs ir susinervinęs…

Patarimas : NEPANIKUOKITE. Supraskite, kad tai ne gyvenimo pabaiga. Net patys drausmingiausi vairuotojai ne visada išvengia KET pažeidimų.  Savaime suprantama vairuotojas privalo atsakyti už padarytą KET pažeidimą. Reikia suprasti, kad administracinės nuobaudos bei administracinio poveikio priemonės dydis gali skirtis, o nemažą įtaką tam gali pats pažeidėjas arba jį atstovaujantis asmuo. Dėl šios priežasties, padarius KET pažeidimą, rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į mus UAB “Teisės sprendimai”.

Nuotaikos praskaidrinimui gerb. skaitytojau, pasiskaitykite šį eilėraštuką :

Jeigu girtas vairavai – negerai tu padarei.

Jeigu dar ir įkliuvai ir policijoj buvai…

Jei surašė nutarimą – gresia teisių atėmimas.

Ir “baudelė“ nemenka, nors ir išeitis yra…

Jeigu kreipsitės į mus – teisinė pagalba bus !!!

Dokumentus surašysim, Teismo graudžiai paprašysim,

Kad suprastų, kad atleistų, kad taip baisiai nebeteistų…

Rūpi mums Jūsų likimai. JUMS PADĖS “TEISĖS SPRENDIMAI“ !!!

Eilėr. aut. UAB “TEISĖS SPRENDIMAI“ Vadovas.

Dabar šiek tiek reklamos :

Skambinkite, rašykite Tel. 8600-69289.

Konsultuojame ir savaitgaliais. DIRBAME VISOJE LIETUVOJE.

Pirminė teisinė konsultacija – NEMOKAMA.

UAB “TEISĖS SPRENDIMAI“.

Tel. +37060069289; +37067464222 ; info@teisessprendimai.ltwww.teisessprendimai.lt;  FACEBOOK

Mūsų UAB “TEISĖS SPRENDIMAI“ administracinių nusižengimų, baudžiamosios teisės specialistai ir kartu su mūsų įmone bendradarbiaujanti advokato padėjėja, kuri specializuojasi būtent šios kategorijos – teisinės pagalbos vairuotojams srityje, padarys viską, kad Jums taikytina nuobauda būtų sumažinta, jei už atitinkamą KET pažeidimą numatytas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, jo terminas būtų maksimaliai sumažintas arba išskirtinais atvejais ši priemonė būtų iš viso nebūtų taikoma.

Būtina žinoti, kad apskundus policijos nutarimą Teismui Jus reikės dalyvauti Teisme. Jus atstovauti Teisme gali tik advokatas, arba advokato padėjėjas. Bet koks kitas teisininkas, jeigu jis nėra Jūsų artimas giminaitis – atstovauti Jūsų Teisme negali. Todėl mūsų advokato padėjėja Jus lydėtų viso proceso metu. Tai yra mūsų įmonės privalumas. Taip pat Jus atstovautų advokato padėjėja ir baudžiamojoje byloje. Apie baudžiamąjį procesą ir ypatumus pasisakysime vėliau. Manome, kad daugeliu atveju klientams reikalingas advokatas, nes žmogus teisme dažnai pasimeta, nesugeba atsakyti į Teisėjo klausimus, blaškosi, pergyvena ir pan.

Teisės vairuoti atėmimas, kartu su pinigine bauda, gali būti taikomas ne vien tik už vairavimą esant neblaiviam, bet ir už kitus KET pažeidimus – pasišalinimą iš eismo įvykio vietos su kuriuo vairuotojas susijęs, greičio viršijimą, pavojingą ar chuliganišką vairavimą ir kitus. Turime patirties ir pastarosiose administracinėse bylose.

Svarbu pažymėti, kad NUO 2020-01-01 TEISĖS GRĄŽINTI TRANSPORTO PRIEMONES ANKSČIAU LAIKO N Ė R A. Deja, pasitaiko atvejų, kuomet pareigūnai suklaidina asmenis teigdami, kad jie galės susigrąžinti teisę vairuoti praėjus pusei termino. Esame laimėję keletą bylų, kuomet dėl pareigūnų galimos nekompetencijos, ar noro, kad jų nutarimai nebūtų skundžiami per nustatytą terminą buvo kreiptasi su skundais į Teismus prašant atnaujinti apskundimo terminus ir laimėjome šias bylas.

Puikiai suprantame, kad po patirto šoko ir streso, po susidūrimo su policija Jūs nerimaujate ir blaškotės. Dar kartą raginame nusiraminti ir susikaupti. Jeigu Jūs dar vis skaitote šį tekstą – vadinasi einate teisingu keliu ir esate nusiteikęs išspręsti savo problemą.

Manome, kad labai svarbu yra nedelsti ir teisinės pagalbos kreiptis kuo greičiau, t.y., vos gavus administracinio nusižengimo protokolą ir sužinojus paskirtos administracinės  bylos nagrinėjimo datą. Taip galėsime iki bylos nagrinėjimo policijoje parengti visus reikalingus dokumentus, išsiaiškinti lengvinančias aplinkybes, gauti reikiamas pažymas ir dokumentus, kurie turės įtakos policijos nutarimui. Mes parengsime prašymą, kad nebūtų taikytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas standartiniam 12 mėnesių laikotarpiui, arba taikytas trumpesnis teisių atėmimo laikotarpis, galbūt skirta mažesnė piniginė bauda. Parengtą prašymą su pridedamais dokumentais pateiksime policijai iki bylos nagrinėjimo. Prašysime, kad byla būtų išnagrinėta anksčiau laiko ir Jums nedalyvaujant.

Būna atvejų, kad nespėjus pateikti prašymo policijai, svarbu prisiminti, kad policijos nutarimui apskųsti pagal įstatymą yra nustatytas 20 dienų terminas, kurio metu galime pateikti skundą pirmos instancijos apylinkės Teismui, pateikiant Teismui skundą ir prašant skirti švelnesnę nuobaudą ir administracinio poveikio priemonę. Profesionaliai parengsime skundą pirmos instancijos Teismui dėl policijos priimto nutarimo, kuriuo Jums buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones. Teismo prašysime dvejų dalykų : kad Teismas taikytų švelnesnę poveikio priemonę – mažesnę administracinio poveikio priemonę, negu pagal įstatymą numatyta minimali, o jeigu to netaikytų  – taikytų kaip alternatyvą – alkobloką. Apie tai paaiškinsime Jums vėliau.

Pirmosios instancijos Teismui  atmetus mūsų parengtą skundą (tokių atvejų mūsų praktikoje yra labai mažai, nes daug kas priklauso nuo Teismo vidinio įsitikinimo, ar Jus kas nors atstovauja, ar ne ir pan.), skundžiame tokį sprendimą. Parengsime apeliacinį skundą, dėl pirmos instancijos teismo nutarimo/nutarties, kuria Jums buvo taikytas teisių atėmimas.

Dažniausiai iki apeliacinės instancijos Teismo neprieiname, nes viską išsprendžiame pirminėse proceso stadijose, tačiau esant reikalui parengsime atsiliepimą į apeliacinį skundą. Atsiliepimo į apeliacinį skundą reikia tuomet, kai pirmos instancijos teismas, tenkina Jūsų skundą ir tarkim iš 12 mėnesių teisių atėmimo laikotarpio Jums taiko trumpesnį teisių atėmimo terminą. Tuomet policija rengia apeliacinį skundą ir prašo apeliacinio Teismo, kad teisių atėmimas Jums būtų taikytas ilgesniam laikotarpiui. Tokiu atveju savo klientui rekomenduojame pateikti atsiliepimą į policijos apeliacinį skundą. Atsiliepime į apeliacinį skundą yra teigiama, kad pirmos instancijos teismo sprendimas yra pagrįstas ir Jūsų atžvilgiu pagrįstai yra sutrumpintas trumpesnis teisių atėmimo terminas, o policijos apeliacinis skundas yra nepagrįstas. Iš praktikos ir patirties galime teigti, kad policija dažniausiai neskundžia Teismų nutarimų, nors pasitaiko ir išskirtinių, galimai subjektyvių atvejų. Visi suprantame ir žinome policijos funkcijas, tikslus ir uždavinius. Galime parengti ir prašymą į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, prašydami peržiūrėti bylą, apeliuojami į teisių atėmimo terminą, t. y., kad teisės vairuoti transporto priemones atėmimas Jūsų konkrečiu atveju dėl tam tikrų priežasčių yra neproporcingai ilgas.

Teismų praktika :

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ne kartą yra konstatavęs, kad administracinės nuobaudos taikymas atitinka proporcingumo reikalavimą, kai tarp padaryto teisės pažeidimo ir už šį pažeidimą nustatytos nuobaudos, siekiamo tikslo ir priemonių šiam tikslui pasiekti yra teisinga pusiausvyra. Teisinga ir protinga laikytina tokia nuobauda, kurią paskyrus gali būti pasiekti nuobaudos tikslai ir turi, vertinant pažeidimo pobūdį, aplinkybes, pažeidėjo asmenybę, nėra per griežta (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 2AT-7-4-2013).

Be to Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra ne kartą konstatavęs, jog konstituciniai teisingumo, teisinės valstybės principai suponuoja tai, kad už teisės pažeidimus valstybės nustatomos poveikio priemonės turi būti proporcingos (adekvačios) teisės pažeidimui, turi atitikti siekiamus teisėtus ir visuotinai svarbius tikslus, neturi varžyti asmens akivaizdžiai labiau negu reikia šiems tikslams pasiekti (Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2008 m. sausio 21 d., 2011 m. sausio 31 d.., 2012 m. rugsėjo 25 d. ir kt. nutarimai). Individualizuodami skiriamas nuobaudas policija ir teismai turi nuodugniai įvertinti pavojingumą, kurį žmogaus teisėms ir laisvėms, visuomenės ir valstybės interesams.

Dėl galimo automobilio konfiskavimo :

Atkreiptinas dėmesys, kad už kai kuriuos ANK numatytus ir aukščiau aprašytus teisės pažeidimus yra privaloma skirti automobilio konfiskaciją. Už kitus nusižengimus gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas. Jeigu atitinkamame straipsnyje yra nurodyta jog už nusižengimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas. Tai reiškia, kad Teismui palikta teisė spręsti, ar konkrečioje byloje būtina skirti administracinio poveikio priemonę, t. y. taikyti transporto priemonės konfiskavimą, ar ne. Kuomet pagal numatytą sankciją transporto priemonės konfiskavimas yra papildoma alternatyvi administracinio poveikio priemonė, kuri gali, bet neprivalo būti skiriama, visais atvejais turi būti nustatytos aplinkybės, kurios padidintų šio pažeidimo pavojingumą tokiu mastu, kad transporto priemonės konfiskavimas taptų proporcingu padaryto pažeidimo pavojingumui. Tačiau net ir tuo atveju, jeigu pagal sankciją yra privalomas automobilio konfiskavimas, galima Teismo argumentuotai prašyti nekonfiskuoti automobilio. Kaip esame nurodę aukščiau, LR ANK 34 straipsnio 6 dalies nuostatos leidžia teismui atsižvelgiant į padaryto administracinio nusižengimo pobūdį, pažeidėjo kaltės formą ir rūšį, asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes ir vadovaujantis teisingumo ir protingumo principais, paskirti švelnesnę administracinio poveikio priemonę, negu numatyta ar administracinio poveikio priemonės neskirti. Mes visada siekiame, kad transporto priemonė nebūtų konfiskuojama. Ypatingai tai atvejais, kai automobilis nuosavybės teise priklauso kitam asmeniui. Parengiame visus reikiamus dokumentus ir pateikiame įrodymus.

Kaip Jums galima sutrumpinti (sumažinti) teisės vairuoti transporto priemones atėmimo laikotarpį šiuo metu ?

Šį klausimą, ar kitaip tariant problemą galima išspręsti pigiausiu, paprasčiausiu ir trumpiausiu keliu, kol policija dar nepriėmusi nutarimo, t.y. iki paskirtos administracinės bylos nagrinėjimo datos policijoje. Galime teigti, kad tai vienas iš bene efektyviausių būdų ir teisinių galimybių išspręsti klausimą, kad nereikėtų perlaikyti teisių VĮ “REGITRA“. TAI BENE SVARBIAUSIA IR AKTUALIAUSIA PROBLEMA.

Paaiškiname Jums, kad pagal įstatymą, jeigu Jums atimama teisė vairuoti transporto priemones 1 metams , t.y. 12 mėn. ir ilgiau – Jūs privalėsite PERLAIKYTI TEORIJOS IR PRAKTINIO VAIRAVIMO EGZAMINUS VĮ “REGITRA“. Ir tai neišvengiama. Ir tai didžiulis iššūkis, bei problema kiekvienam vairuotojui.

Iš mūsų klientų komentarų ir pasisakymų darome išvadą, kad teorijos ir vairavimo egzamino be atskiro ir intensyvaus pasiruošimo (bilietų sprendimo) praktiškai neįmanoma išlaikyti iš pirmo karto. Be to pastaruoju metu VĮ “REGITRA“ kelia naujus ir papildomus reikalavimus egzaminams. Tokius kaip automobilio vairavimas su navigacija ir pan. Už keletą smulkių pažeidimų vairuojant gali tekti iš naujo perlaikyti egzaminą.

REKOMENDUOJAME PASINAUDOTI ĮSTATYMŲ “LENGVATOMIS“ IR “PRIVILEGIJOMIS“. Būtent todėl Jūs ir toliau skaitote šį straipsnį…

Dėl alkobloko :

PAAIŠKINAME, kad pagal mūsų profesionaliai parengtą prašymą policijai ir pastarajai priėmus nutarimą, kuriuo Jums bus taikytas antialkoholinis variklio užraktas – Jums bus paskirta minimali 800,00 Eur. bauda, atimta teisė vairuoti minimaliam 6 mėnesių laikotarpiui ir draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai 12 mėnesių, t.y. 1 metams. Tokiu atveju Jums nereikės perlaikyti egzaminų VĮ “REGITRA“.

Antialkoholinis variklio užraktas, dar kitaip vadinamas alkolokas, alkoblokas ar alkospyna, yra elektroninis prietaisas, neleidžiantis užvesti transporto priemonės, jei vairuotojo girtumas viršija leistiną ribą. Norint nustatyti, ar prie automobilio vairo sėdantis asmuo yra blaivus, prieš užvesdamas variklį jis turi papūsti į alkoholio matuoklį.

Taigi, lengviausias ir paprasčiausias būdas – prašyti, kad policija Jums taikytų alkobloką. Tačiau prašymas turi būti motyvuotas ir turi būti asmens sutikimas, kuris turi atitikti reikalavimus. Priešingu atveju policija Jus nubaus standartiškai.

Paaiškiname, kad asmuo galės vairuoti tik transporto priemones, kuriose įrengti antialkoholiniai variklio užraktai (pvz., jeigu darbas susijęs su transporto priemonės vairavimu, transporto priemonę su antialkoholiniu variklio užraktu galėtų parūpinti ir darbdavys).

UAB “TEISĖS SPRENDIMAI“ bendradarbiauja su UAB “ALTAS“, kurios darbuotojai profesionaliai ir operatyviai Jūsų automobilyje įrengs sertifikuotą alkobloką , turintį metrologinę patikrą. Taip pat Jums bus perduoti reikiami dokumentai. Alkobloką galima pirkti, arba nuomotis. Pateikiame nuorodą

Vairuotojų pažeidėjų programai

Pasibaigus apribojimo kodo “69” taikymo priemonei, tik specializuotuose servisuose vairuotojo pažeidėjų programai skirti alkoblokai gali būti perprogramuoti ir pritaikomi patogesniam asmeniniam ar komerciniam naudojimui!!! Taigi, jeigu transporto priemonę su antialkoholiniu variklio užraktu parūpinto darbdavys, alkoblokas ir toliau gali būti naudojamas įmonės transporto priemonėje saugumo užtikrinimui.

Jeigu policija netaikys alkobloko, tuomet parengsime Teismui skundą ir prašysime, kad šis taikytų švelnesnę poveikio priemonę – mažesnę administracinio poveikio priemonę, negu pagal įstatymą numatyta minimali, o jeigu to netaikytų  – taikytų kaip alternatyvą – alkobloką.

Iš praktikos galime teigti, kad Teismas paprastai tenkina mūsų pateiktus skundus. Pavyzdžius galėsite matyti mūsų svetainėje.

BAUDŽIAMOJI  BYLA, KAI NUSTATOMA VIRŠ 1,5 PROM.

LAIDAVIMAS – TEISTUMO IR BLOGIAUSIŲ PASEKMIŲ IŠVENGIMAS

Deja, pasitaiko atvejų, kai policija nori nueiti paprasčiausiu keliu, t.y. išspręsti su Jumis susijusį klausimą pagreitinto proceso tvarka. Mūsų klientai dažnai pasakoja, kad po ir taip patirto streso, po sulaikymo ir po areštinės policija siūlo sutikti su Jų siūlomomis sąlygomis ir užbaigti procesą Teismo baudžiamuoju įsakymu. Dažnai žmonės iš pradžių sutinka, tačiau jiems išsamiai paaiškinus situaciją priimamas kitas sprendimas, o būtent dėl laidavimo taikymo.

Laidavimas – tai baudžiamajame kodekse numatytas asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės būdas. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą – tai teistumo ir bausmės išvengimas.

Jeigu Jūs vairuodamas automobilį padarėte teisės pažeidimą už kurį numatyta baudžiamoji atsakomybė – įstatyme numatytais atvejais, Jūs galite pasinaudoti galimybe baudžiamąją bylą užbaigti atleidžiant Jus nuo atsakomybės pagal laidavimą.

Paaiškiname, kad teistumas nėra vien tik baudžiamosios teisės sąvoka. Tai biografijos faktas visam Jūsų likusiam gyvenimui, kuris Jums gali trukdyti siekti karjeros, o ir Jūsų vaikams kai kuriais atvejais gali daryti neigiamą įtaką.

Rekomenduojame ne visada tikėti policija, kuriai Jūs dažniausiai esate tik statistinis asmuo, nes paprastai dirbama dėl rezultato ir statistikos. Policija motyvuoja tuo, kad Jums net nereikės dalyvauti Teisme ir pan.

Todėl nedelskite ir pasinaudokite įstatyme numatyta galimybe išvengti Teistumo, o tuo pačiu dažniausiai ir bausmės, automobilio konfiskavimo ir pan.

Kaip matome iš praktikos – įtariamieji bei kaltinamieji nusikalstamos veikos (baudžiamojo nusižengimo ar nusikaltimo) padarymu asmenys dažnai ikiteisminio tyrimo metu nėra informuojami, kad yra tokia galimybė būti atleistam nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nes policijai paprasčiausiai reikalinga daugiau dirbti. Tokiu atveju paprastai Teismas pritaria Valstybiniam kaltintojui – Prokurorui ir paskiria jo prašomą sankcijas. Jūs būsite ne tik teistas, bet Jums gali būti paskirta iki 19000,00 Eur. bauda, automobilio konfiskavimas ir atimta teisė vairuoti ne minimaliam, o ilgesniam laikotarpiui.

Jeigu pasirinksite mus – kartu su advokato padėjėja, su kurios pagalba yra laimėta ne vienas šimtas bylų – lydėsime Jus visą kelią nuo Jūsų kreipimosi iki galutinio teismo sprendimo, o būtent :

Išsiaiškinsime Jūsų situaciją, parinksime Jums geriausiai tinkantį laiduotoją, gausime reikiamus dokumentus dėl laiduotojo, kartu su Jumis ir būsimu laiduotoju aptarsime bylos vedimo strategiją, reikiamai paruošime Jus teismui, atstovausime Jus Teisme ir pan. Sieksime, kad būtumėte atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kad nebūtų taikytas automobilio  konfiskavimas, arba priteista bauda automobilio vertei. Esant reikalui atliksime automobilio vertės ekspertizę (įvertinimą), nes bendradarbiaujame su profesionaliu ekspertu, kuris vadovaudamasis reikiamais kriterijais nustato automobilio vertę .Kaip rodo mūsų praktika – dažniausiai automobilio vertė žymiai sumažėja palyginus su policijos turimais įvertinimais. Tai svarbu, nes nuo to priklauso Jums gresiančios baudos dydis. Tačiau būtina įvertinti aplinkybes. Tarkim jeigu automobilio kaina yra labai nedidelė – geriau „aukoti“ automobilį ir taip išvengti baudos.

Taip pat stengsimės, kad Jums būtų taikytas trumpesnis vairuoti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas (įstatymas numato teisių atėmimo terminą nuo 1 iki 5 metų).

Teismui, Jus atleidus nuo baudžiamosios atsakomybės pagal Laidavimą, nereiškia, kad teisių atėmimas Jums nebus taikytas. Teisės vairuoti transporto priemones atėmimas – yra baudžiamojo poveikio priemonė, kurios niekaip neišvengsite. Pagal LR BK 68 str. 2 d., naudojimasis specialia teise uždraudžiamas nuo 1  iki 5 metų. Kaip matyti, tai yra labai didelis diapazonas. Tačiau reiktų sutikti, kad vietoj vidurkio 2,5 metų, 1 metai yra kur kas geriau.

Bylą išnagrinėjus pirmojoje instancijoje, jeigu teismo sprendimas mūsų netenkiną, Jūsų baudžiamojoje byloje galima pateikti apeliacinį skundą prašant, kad būtų paskirtas bent minimalus teisių atėmimo terminas.  BK yra numatyta galimybė paskirti ir švelnesnį teisių atėmimo terminą nei numatyta sankcijoje arba jo išvis neskirti. Taip pat galima prašyti, kad Jums būtų skirta įmoka į nukentėjusių nuo smurtinių nusikaltimų fondą – kita galima skirti baudžiamojo poveikio priemonė.  Tokiu būdu Teismas paskirtų tik simbolinę baudą.

Esame profesionalai ir specializuojamės teisinės pagalbos vairuotojams srityje. Bendradarbiaujame su ekspertais, vairavimo mokyklomis, gydymo įstaigomis, advokatais, bei įmone montuojančia alkoblokus. SUTEIKSIME VISAS REIKIAMAS TEISINES PASLAUGAS, SUSIJUSIAS SU JŪSŲ PROBLEMA. PROFESIONALIAI IR NUOŠIRDŽIAI STENGSIMĖS JUMS PADĖTI.

Konsultuojame ir savaitgaliais. DIRBAME VISOJE LIETUVOJE.

Pirminė teisinė konsultacija – NEMOKAMA.

UAB “TEISĖS SPRENDIMAI“.

Tel. +37060069289; +37067464222 ; info@teisessprendimai.ltwww.teisessprendimai.lt ; FACEBOOK 

Skambinkite dabar. Tel. 8600-69289.